Magyar értelmező szótár, amelyben a pontos és könnyen érthető meghatározások része minden fogalom, jelentés, szóhasználati példamondat, a helyesírás és a szó eredete.

„Nagycirkusz” változatai közötti eltérés szó jelentése

(Új oldal, tartalma: „<div class="fonev"> == cirkusz (főnév) == right|frame '''Szórakoztató vállalkozás''', amely egy nagy, kerek sátorban vagy kör alakú ép…”)
 
 
(Egy közbenső módosítás ugyanattól a szerkesztőtől nincs mutatva)
1. sor: 1. sor:
 
<div class="fonev">
 
<div class="fonev">
  
== cirkusz (főnév) ==
+
== nagycirkusz (főnév) ==
  
 
[[Image:cirkusz.jpg|right|frame]]
 
[[Image:cirkusz.jpg|right|frame]]
'''Szórakoztató vállalkozás''', amely egy nagy, kerek sátorban vagy kör alakú épületben működik. Az itt fellépő társulat a nézőket szokatlan emberi és állati mutatványokkal szórakoztatja.
+
'''Szórakoztató központ''' egy nagy, kör alakú épületben. Az itt fellépő társulatok a nézőket szokatlan emberi és állati mutatványokkal szórakoztatják.
  
''A '''cirkusz''' virágkora a 19. században volt. Ma is több híres '''cirkusz''' működik a világban. A városba vándor'''cirkusz''' érkezett. A '''cirkusz'''ban akrobaták, bohócok és bűvészek szórakoztatták a közönséget.''
+
''Ma egy '''nagycirkusz''' működik az országban. A '''nagycirkusz'''ban akrobaták, bohócok és bűvészek szórakoztatták a közönséget.''
  
  
'''Eredet''' [''cirkusz'' < [[latin]]: ''circus'' (porond, versenytér < kör) < [[görög]]: ''kirkosz'' (körtér < kör)]
+
'''Eredet''' [''nagycirkusz'' < [[nagy]] + [[cirkusz]]]
  
  
 
</div>
 
</div>

A lap jelenlegi, 2022. december 21., 16:51-kori változata

nagycirkusz (főnév)

Cirkusz.jpg

Szórakoztató központ egy nagy, kör alakú épületben. Az itt fellépő társulatok a nézőket szokatlan emberi és állati mutatványokkal szórakoztatják.

Ma egy nagycirkusz működik az országban. A nagycirkuszban akrobaták, bohócok és bűvészek szórakoztatták a közönséget.


Eredet [nagycirkusz < nagy + cirkusz]






WikiSzótár.hu: az online magyar értelmező szótár (meghatározások, jelentések, példák, eredetek, szinonimák, szócikkek, fogalmak, szóhasználat, nyelvtan)