Magyar értelmező szótár, amelyben a pontos és könnyen érthető meghatározások része minden fogalom, jelentés, szóhasználati példamondat, a helyesírás és a szó eredete.

„Immunrendszer” változatai közötti eltérés szó jelentése

4. sor: 4. sor:
  
 
[[Image:immunrendszer.jpg|right|frame]]
 
[[Image:immunrendszer.jpg|right|frame]]
''Orvosi'': A '''szervezet védelmi rendszere'''. Nem egy önálló szerv, hanem azok a sejtek, szövetek és szervek, amelyek a szervezet védelmében részt vesznek. Ide tartoznak a védelmet ellátó fehérvérsejtek és a nyirokrendszer.  
+
''Orvosi'': A '''szervezet védelmi rendszere'''. Nem egy önálló testrész, hanem azok a sejtek, szövetek és szervek, amelyek az egészség védelmében részt vesznek. Ide tartoznak a védelmet ellátó fehérvérsejtek és a nyirokrendszer is.  
  
''Az '''immunrendszer''' javítása helyreállítja az egészséget. A vírusok aktivizálják az '''immunrendszer'''t.''
+
''A rendszeres testmozgás és vitaminfogyasztás az '''immunrendszer''' javításával helyreállítja az egészséget. A kórokozók aktivizálják az '''immunrendszer'''t, így működnek a védőoltások is. A testünkbe kerülő tartósító szerek, fertőtlenítőszerek és antibiotikumok gyengítik, sőt leállítják az '''immunrendszer'''t.''
 
   
 
   
  

A lap 2020. április 8., 06:21-kori változata

immunrendszer (főnév)

Orvosi: A szervezet védelmi rendszere. Nem egy önálló testrész, hanem azok a sejtek, szövetek és szervek, amelyek az egészség védelmében részt vesznek. Ide tartoznak a védelmet ellátó fehérvérsejtek és a nyirokrendszer is.

A rendszeres testmozgás és vitaminfogyasztás az immunrendszer javításával helyreállítja az egészséget. A kórokozók aktivizálják az immunrendszert, így működnek a védőoltások is. A testünkbe kerülő tartósító szerek, fertőtlenítőszerek és antibiotikumok gyengítik, sőt leállítják az immunrendszert.


Eredet [immunrendszer < immun- (melléknévi előtag) + rendszer]






WikiSzótár.hu: az online magyar értelmező szótár (meghatározások, jelentések, példák, eredetek, szinonimák, szócikkek, fogalmak, szóhasználat, nyelvtan)