Karácsonyi vásár

Magyar értelmező szótár, amelyben a pontos és könnyen érthető meghatározások része minden fogalom, jelentés, szóhasználati példamondat, a helyesírás és a szó eredete.

„Agy” változatai közötti eltérés szó jelentése

4. sor: 4. sor:
  
 
[[Image:Agy.jpg|right|frame]]
 
[[Image:Agy.jpg|right|frame]]
'''A test irányító szerve'''. Egy élőlény szerveit működtető idegrendszer központja; az [[elme]] kapcsolódási felülete a testhez. Az idegsejteken keresztül ide érkeznek be az érzékelt ingerek, és innen indulnak ki a parancsok a szervekhez, izmokhoz.  
+
'''A test irányító szerve'''. Fél dióbélhez hasonlító, puha szerv a fejben. Egy élőlény szerveit működtető idegrendszer központja; az [[elme]] kapcsolódási felülete a testhez. Az idegsejteken keresztül ide érkeznek be az érzékelt ingerek, és innen indulnak ki a parancsok a szervekhez, izmokhoz.  
  
 
''A test mozgatásához szükséges az '''agy''' is. Ha megsérül az '''agy''', a test egy része lebénul. Az '''agy''' az elme irányítása alatt működik, de nem azonos az elmével.''
 
''A test mozgatásához szükséges az '''agy''' is. Ha megsérül az '''agy''', a test egy része lebénul. Az '''agy''' az elme irányítása alatt működik, de nem azonos az elmével.''

A lap 2024. október 15., 11:59-kori változata

agy (főnév)

Agy.jpg

A test irányító szerve. Fél dióbélhez hasonlító, puha szerv a fejben. Egy élőlény szerveit működtető idegrendszer központja; az elme kapcsolódási felülete a testhez. Az idegsejteken keresztül ide érkeznek be az érzékelt ingerek, és innen indulnak ki a parancsok a szervekhez, izmokhoz.

A test mozgatásához szükséges az agy is. Ha megsérül az agy, a test egy része lebénul. Az agy az elme irányítása alatt működik, de nem azonos az elmével.


Eredet: A szó eredete elérhető az előfizetéses rendszerben.



Figyelem! A szó összes jelentésének leírását, ami még 534 szót tartalmaz, az előfizetéses WikiSzótár.hu-ban érheted el.

 WikiSzótár.hu előfizetés





WikiSzótár.hu: az online magyar értelmező szótár (meghatározások, jelentések, példák, eredetek, szinonimák, szócikkek, fogalmak, szóhasználat, nyelvtan)