Magyar értelmező szótár, amelyben a pontos és könnyen érthető meghatározások része minden fogalom, jelentés, szóhasználati példamondat, a helyesírás és a szó eredete.

„Természetellenes” változatai közötti eltérés szó jelentése

 
 
7. sor: 7. sor:
 
A '''természet rendjével ellentétes''', minden olyan dolog jellemzője, amely nem illeszkedik az élet elfogadott, megütközést nem keltő, annak törvényeivel harmóniában levő rendjéhez.
 
A '''természet rendjével ellentétes''', minden olyan dolog jellemzője, amely nem illeszkedik az élet elfogadott, megütközést nem keltő, annak törvényeivel harmóniában levő rendjéhez.
  
''A '''természetellenes''' megnyilvánulás már visszatetsző. Minden perverzió egyben '''természetellenes''' szexuális magatartás is. A társadalom erkölcsi szintjének csökkenésével egyre több, korábban '''természetellenes''' dolog kerül ki ebből a kategóriából, de ez nem jelenti azt, hogy ezt a folyamatot követni kell.''
+
''A '''természetellenes''' megnyilvánulás már visszatetsző. Minden perverzió egyben '''természetellenes''' nemi magatartás is. A társadalom erkölcsi szintjének csökkenésével egyre több, korábban '''természetellenes''' dolog kerül ki ebből a kategóriából, de ez nem jelenti azt, hogy ezt a folyamatot követni kell.''
  
  

A lap jelenlegi, 2019. február 20., 10:14-kori változata

természetellenes (melléknév)

A természet rendjével ellentétes, minden olyan dolog jellemzője, amely nem illeszkedik az élet elfogadott, megütközést nem keltő, annak törvényeivel harmóniában levő rendjéhez.

A természetellenes megnyilvánulás már visszatetsző. Minden perverzió egyben természetellenes nemi magatartás is. A társadalom erkölcsi szintjének csökkenésével egyre több, korábban természetellenes dolog kerül ki ebből a kategóriából, de ez nem jelenti azt, hogy ezt a folyamatot követni kell.


Eredet [természetellenes < természet + -ellenes (melléknévképző) ]






WikiSzótár.hu: az online magyar értelmező szótár (meghatározások, jelentések, példák, eredetek, szinonimák, szócikkek, fogalmak, szóhasználat, nyelvtan)