Magyar értelmező szótár, amelyben a pontos és könnyen érthető meghatározások része minden fogalom, jelentés, szóhasználati példamondat, a helyesírás és a szó eredete.

Közönségkapcsolatok szó jelentése

A lap korábbi változatát látod, amilyen Zsoltti (vitalap | szerkesztései) 2020. július 1., 13:46-kor történt szerkesztése után volt.
(eltér) ← Régebbi változat | Aktuális változat (eltér) | Újabb változat→ (eltér)

közönségkapcsolatok (főnév)

Famous.jpg

1. Jó megoldás ismertté tétele, amelynek célja egy személy, vállalkozás, szervezet, közösség elért sikereinek, működésének széles körű ismertté tétele, és elismertségének növelése. Célja még a közönség bizalmának és egyetértésének megszerzése, a széles körű társadalmi elfogadottság elérése.

A közönségkapcsolatok nem csak reklámozást jelent. Az ügyfelek udvarias kiszolgálása, a vállalat alkalmazottainak általános megjelenése, jó modora mind része a közönségkapcsolatoknak. A közönségkapcsolatok eredménye a társadalomban kialakult jó vélemény a vállalatról, annak vezetőiről, alkalmazottairól. Egy színésznek is szüksége van a közönségkapcsolatokra.


2. Jó színben feltűnés, amelyet hazug félrevezetéssel érnek el; alaptalan dicsekvés.

A silány terméket forgalmazó cég sokat költ közönségkapcsolatokra. A közönségkapcsolatok javítása érdekében dicsérő cikkek jelennek meg az újságban.


3. Reklámtevékenység; céltudatosan keltett hírverés, aminek célja egy kívánatos hozzáállás megalapozása és fenntartása a közönségben egy személlyel, közösséggel, szervezettel vagy vállalattal kapcsolatban.

Nagyon káros módszer az, amikor a közönségkapcsolatokban hazugságot használnak. A közönségkapcsolatok rossz híre a belekevert félrevezetés miatt terjed.


Eredet [közönségkapcsolatok < közönség + kapcsolat + -ok (többes szám jele)]

Figyelem! A szó összes jelentésének leírását, ami még 0 szót tartalmaz, az előfizetéses WikiSzótár.hu-ban érheted el.

 WikiSzótár.hu előfizetés





WikiSzótár.hu: az online magyar értelmező szótár (meghatározások, jelentések, példák, eredetek, szinonimák, szócikkek, fogalmak, szóhasználat, nyelvtan)