Karácsonyi vásár

Magyar értelmező szótár, amelyben a pontos és könnyen érthető meghatározások része minden fogalom, jelentés, szóhasználati példamondat, a helyesírás és a szó eredete.

Olasz szó jelentése

A lap korábbi változatát látod, amilyen Operátor (vitalap | szerkesztései) 2015. január 18., 09:48-kor történt szerkesztése után volt. (Szöveg cseréje – „--Pali” → „Lezárva:”)
(eltér) ← Régebbi változat | Aktuális változat (eltér) | Újabb változat→ (eltér)

olasz (melléknév)

Olasz.jpg

1. Újlatin (nyelv), amelyet a Földközi-tengerbe nyúló, csizma alakú félszigeten beszélnek anyanyelvként. Egyenes leszármazottja az ókori latin nyelvnek.

A mellékelt térképen az olasz nyelv használatának elterjedése látható, a legsötétebb kékkel jelzett területeken anyanyelvként beszélik ezt a nyelvet. Sokan tanulnak ma is olasz nyelven. Az olasz nyelv pergő és dallamos hangzású.


2. Földközi-tengerbe nyúló, csizma alakú félszigeten élő (személy, nép), aki a latinnal rokon újlatin nyelvet beszéli anyanyelvként.

Az olasz emberek hangosan és dallamosan beszélnek. Az olasz nép a 19. században egyesítette országát, és vált egységes nemzetté.


3. A jellegzetesen csizma alakú félszigeten élő népre jellemző (gondolkodásmód, viselkedés, megnyilvánulás); az ilyen emberekkel kapcsolatos (dolog); az ilyen emberek által készített, használt (eszköz, tárgy).

Az olasz konyha nagyon szereti az olívaolajat, tésztákat és a paradicsomot. Az olasz kultúra nagy múltra tekint vissza.


4. A jellegzetesen csizma alakú félszigeten élő nép által lakott (terület, település); e földön levő, termő (növény), onnan származó (termék, tárgy), illetve arról elnevezett (dolog).

Az olasz városok régen önálló hercegségek voltak. Az olasz borok is virághírűek.


Eredet: A szó eredete elérhető az előfizetéses rendszerben.



Figyelem! A szó összes jelentésének leírását, ami még 158 szót tartalmaz, az előfizetéses WikiSzótár.hu-ban érheted el.

 WikiSzótár.hu előfizetés





WikiSzótár.hu: az online magyar értelmező szótár (meghatározások, jelentések, példák, eredetek, szinonimák, szócikkek, fogalmak, szóhasználat, nyelvtan)