Magyar értelmező szótár, amelyben a pontos és könnyen érthető meghatározások része minden fogalom, jelentés, szóhasználati példamondat, a helyesírás és a szó eredete.

Hittudomány szó jelentése

A lap korábbi változatát látod, amilyen Paloca (vitalap | szerkesztései) 2011. december 23., 18:59-kor történt szerkesztése után volt. (Levédte a(z) Hittudomány lapot [edit=sysop:move=sysop])
(eltér) ← Régebbi változat | Aktuális változat (eltér) | Újabb változat→ (eltér)

hittudomány (főnév)

1. Vallási: A teljes hitrendszert vizsgáló tudomány, amely egy vallás saját tanításainak rendszerbe foglalt vizsgálata. Módszerei a logika és a filozófia gondolkodási szabályai; teológia.

A hittudomány figyelembe veszi az adott vallás történeti hagyományait is. A katolikus hittudomány fontos része a krisztusi megváltástan és a szentségek összefüggése. A papok hittudományt is tanulnak. Minden vallásnak megvan a saját hittudománya.


2. Vallási: Egy vallás kötelező hittételeinek tana, egy egyház hittételeinek rendszeres összefoglalása, és az egyes tételek értelmezése, illetve bizonyítása a vallás hitrendszerén belül.

A hittudós a hitvitában hittudományát használja. A hittudomány ismerete megerősíti a hívő hitét.


Eredet [hittudomány < hit + tudomány]

Figyelem! A szó összes jelentésének leírását, ami még 7 szót tartalmaz, az előfizetéses WikiSzótár.hu-ban érheted el.

 WikiSzótár.hu előfizetés





WikiSzótár.hu: az online magyar értelmező szótár (meghatározások, jelentések, példák, eredetek, szinonimák, szócikkek, fogalmak, szóhasználat, nyelvtan)