Karácsonyi vásár

Magyar értelmező szótár, amelyben a pontos és könnyen érthető meghatározások része minden fogalom, jelentés, szóhasználati példamondat, a helyesírás és a szó eredete.

„Rabol” változatai közötti eltérés szó jelentése

 
4. sor: 4. sor:
  
 
[[Image:rob.jpg|right|frame]]
 
[[Image:rob.jpg|right|frame]]
'''Erővel elvesz''' értéket, pénzt egy másik személytől, mert sürgősen pénzhez akar jutni, és ez a munkánál sokkal gyorsabb, könnyebb megoldás annak, aki nem ért semmi máshoz. A következményektől, büntetéstől nem tartva, a környezetéből eltanult rossz példák vagy téveszmék hatására bűnös módon, titokban, fenyegetéssel, erőszakkal, vagy akár gyilkossággal hozzájut más tulajdonához, és ezzel kárt okoz neki.  
+
'''Erővel elvesz'''¤ értéket, pénzt egy másik személytől, mert sürgősen pénzhez akar jutni, és ez a munkánál sokkal gyorsabb, könnyebb megoldás annak, aki nem ért semmi máshoz. A következményektől, büntetéstől nem tartva, a környezetéből eltanult rossz példák vagy téveszmék hatására bűnös módon, titokban, fenyegetéssel, erőszakkal, vagy akár gyilkossággal hozzájut más tulajdonához, és ezzel kárt okoz neki.  
  
  

A lap jelenlegi, 2024. december 8., 17:50-kori változata

rabol (ige)

Rob.jpg

Erővel elvesz¤ értéket, pénzt egy másik személytől, mert sürgősen pénzhez akar jutni, és ez a munkánál sokkal gyorsabb, könnyebb megoldás annak, aki nem ért semmi máshoz. A következményektől, büntetéstől nem tartva, a környezetéből eltanult rossz példák vagy téveszmék hatására bűnös módon, titokban, fenyegetéssel, erőszakkal, vagy akár gyilkossággal hozzájut más tulajdonához, és ezzel kárt okoz neki.


A bűnöző bankot rabol. A csavargók pénzt raboltak a magányos embertől.


Eredet: A szó eredete elérhető az előfizetéses rendszerben.



Figyelem! A szó összes jelentésének leírását, ami még 263 szót tartalmaz, az előfizetéses WikiSzótár.hu-ban érheted el.

 WikiSzótár.hu előfizetés





WikiSzótár.hu: az online magyar értelmező szótár (meghatározások, jelentések, példák, eredetek, szinonimák, szócikkek, fogalmak, szóhasználat, nyelvtan)