Magyar értelmező szótár, amelyben a pontos és könnyen érthető meghatározások része minden fogalom, jelentés, szóhasználati példamondat, a helyesírás és a szó eredete.

„Pihen” változatai közötti eltérés szó jelentése

4. sor: 4. sor:
  
 
[[Image:relax.jpg|right|frame]]
 
[[Image:relax.jpg|right|frame]]
'''Erőt gyűjt'''; egy fárasztó tevékenység vagy kimerítő mozgás után egy ideig nyugalomban marad, semmilyen fárasztó dolgot nem végez: nem dolgozik, nem mozog, és közben feltöltődik, hogy újra könnyen tudjon nehezebb feladatot végezni.
+
'''Erőt gyűjt'''; egy fárasztó tevékenység vagy kimerítő mozgás után egy ideig nyugalomban marad, semmilyen fárasztó munkát nem végez. Egy ideig mást csinál, mint a szokásos, megterhelő tevékenysége, és közben helyreáll a kényelmes működése, aztán újra könnyen tud nehezebb feladatot végezni.
  
''Munka közben néha pihen egy kicsit a rakodómunkás. A vállalkozó a tengerparton '''pihen''' a családjával. A munkások ebédidőben fél órát '''pihen'''nek.''
+
''Munka közben néha pihen egy kicsit a rakodómunkás. A tanulók szünetben tíz percet '''pihen'''nek, hogy jobban tudjanak figyelni a következő órán. A vállalkozó a tengerparton '''pihen''' a családjával.''
  
  

A lap 2024. november 13., 14:56-kori változata

pihen (ige)

Relax.jpg

Erőt gyűjt; egy fárasztó tevékenység vagy kimerítő mozgás után egy ideig nyugalomban marad, semmilyen fárasztó munkát nem végez. Egy ideig mást csinál, mint a szokásos, megterhelő tevékenysége, és közben helyreáll a kényelmes működése, aztán újra könnyen tud nehezebb feladatot végezni.

Munka közben néha pihen egy kicsit a rakodómunkás. A tanulók szünetben tíz percet pihennek, hogy jobban tudjanak figyelni a következő órán. A vállalkozó a tengerparton pihen a családjával.


Eredet [pihen < pih (hangutánzó) + -en (igeképző)]

Figyelem! A szó összes jelentésének leírását, ami még 208 szót tartalmaz, az előfizetéses WikiSzótár.hu-ban érheted el.

 WikiSzótár.hu előfizetés





WikiSzótár.hu: az online magyar értelmező szótár (meghatározások, jelentések, példák, eredetek, szinonimák, szócikkek, fogalmak, szóhasználat, nyelvtan)