Magyar értelmező szótár, amelyben a pontos és könnyen érthető meghatározások része minden fogalom, jelentés, szóhasználati példamondat, a helyesírás és a szó eredete.

„Piac” változatai közötti eltérés szó jelentése

4. sor: 4. sor:
  
 
[[Image:Vitamin.jpg|right|frame]]
 
[[Image:Vitamin.jpg|right|frame]]
'''Vásártér'''; árusításra kijelölt terület vagy nagy csarnok egy városban, ahol délelőttönként a háztartásban szükséges mezőgazdasági termények és termékek vásárolhatók a környékbeli falvakból érkező árusoktól.
+
'''Vásártér'''; árusításra kijelölt terület vagy nagy csarnok egy városban, ahol délelőttönként a háztartásban szükséges mezőgazdasági termények és termékek vásárolhatók a környékbeli falvakból érkező árusoktól, illetve ahol sok ember használt cikkeket vesz vagy ad el.
ahol emberek dolgokat vesznek vagy adnak el, sokan összegyűlnek, és választékot kínálnak.
 
  
 
''A '''piac'''on főleg pénteken és szombaton reggel van nagy forgalom. A '''piac'''on árulnak háztáji nevelésű csirkét és házi tojást is.''
 
''A '''piac'''on főleg pénteken és szombaton reggel van nagy forgalom. A '''piac'''on árulnak háztáji nevelésű csirkét és házi tojást is.''

A lap 2024. november 13., 12:22-kori változata

piac (főnév)

Vitamin.jpg

Vásártér; árusításra kijelölt terület vagy nagy csarnok egy városban, ahol délelőttönként a háztartásban szükséges mezőgazdasági termények és termékek vásárolhatók a környékbeli falvakból érkező árusoktól, illetve ahol sok ember használt cikkeket vesz vagy ad el.

A piacon főleg pénteken és szombaton reggel van nagy forgalom. A piacon árulnak háztáji nevelésű csirkét és házi tojást is.


Eredet [piac < olasz: piazza (piac, vásártér < tér) < latin: platea (tér, udvar) < görög: plateia (széles út) < szanszkrit: prathati (elterül, elnyúlik)]

Figyelem! A szó összes jelentésének leírását, ami még 292 szót tartalmaz, az előfizetéses WikiSzótár.hu-ban érheted el.

 WikiSzótár.hu előfizetés





WikiSzótár.hu: az online magyar értelmező szótár (meghatározások, jelentések, példák, eredetek, szinonimák, szócikkek, fogalmak, szóhasználat, nyelvtan)