Magyar értelmező szótár, amelyben a pontos és könnyen érthető meghatározások része minden fogalom, jelentés, szóhasználati példamondat, a helyesírás és a szó eredete.

„Összeállít” változatai közötti eltérés szó jelentése

a (Szöveg cseréje – „--Pali” → „Lezárva:”)
 
4. sor: 4. sor:
  
 
[[Image:ribbon.jpg|right|frame]]
 
[[Image:ribbon.jpg|right|frame]]
'''Csoportba rendez''' személyeket, tárgyakat.
+
'''Egymáshoz tesz''', rendel különböző részeket, hogy ezekből új, nagyobb dolgot hozzon létre, és ezt egységként kezelje. Alkatrészekből, elemekből készít egy működő, jól használható rendszert, tárgyat, készüléket.
  
''A tanárok osztályok szerint '''állítják össze''' a gyerekeket az iskola udvarán. A lány '''összeállít'''ja a csomagokat a különféle ajándékokból.''
+
''A kertész színes virágokból '''összeállít''' egy csokrot. A nagyi '''összeállít''' egy csomagot különféle ajándékokból. A szakács '''összeállít'''otta a heti étlapot, majd megrendelte hozzá az anyagokat. A szerelő végül '''összeállít'''ja a megjavított fénymásolót.''
  
  
50. sor: 50. sor:
  
 
</div>
 
</div>
Lezárva 7K: 2013. október 12., 16:23  
+
Lezárva 7K: 2013. október 12., 16:23

A lap 2024. november 6., 11:39-kori változata

összeállít (ige)

Ribbon.jpg

Egymáshoz tesz, rendel különböző részeket, hogy ezekből új, nagyobb dolgot hozzon létre, és ezt egységként kezelje. Alkatrészekből, elemekből készít egy működő, jól használható rendszert, tárgyat, készüléket.

A kertész színes virágokból összeállít egy csokrot. A nagyi összeállít egy csomagot különféle ajándékokból. A szakács összeállította a heti étlapot, majd megrendelte hozzá az anyagokat. A szerelő végül összeállítja a megjavított fénymásolót.


Eredet [összeállít < össze- (igekötő) + áll (ige) + -ít (igeképző)]

Figyelem! A szó összes jelentésének leírását, ami még 250 szót tartalmaz, az előfizetéses WikiSzótár.hu-ban érheted el.

 WikiSzótár.hu előfizetés





WikiSzótár.hu: az online magyar értelmező szótár (meghatározások, jelentések, példák, eredetek, szinonimák, szócikkek, fogalmak, szóhasználat, nyelvtan)