Magyar értelmező szótár, amelyben a pontos és könnyen érthető meghatározások része minden fogalom, jelentés, szóhasználati példamondat, a helyesírás és a szó eredete.

„Ördög” változatai közötti eltérés szó jelentése

4. sor: 4. sor:
  
 
[[Image:devil.jpg|right|frame]]
 
[[Image:devil.jpg|right|frame]]
'''Gonosz lény''', aki embereket ok nélkül kínoz, pusztít. A Föld mélyén élő ártó, korlátlan hatalmú úr, aki a szenvedés oka, minden jóság ellentéte. Az embert rosszra, bűnre csábító lelki befolyás.
+
'''Gonosz lény''', aki ok nélkül gyötör, pusztít embereket, mert megvet, gyűlöl minket. A Föld mélyén élő ártó, korlátlan hatalmú úr, aki a szenvedések forrása, minden jóság ellentéte. Egyes vallások szerint vörös bőrű, szarvas, patás, villás szarvú idegen lény, aki az embert rosszra, bűnre csábítja.
  
''Az ember azáltal, hogy az '''ördög'''öt okolja a rosszért, a saját felelőtlenségét árulja el. A gonosz '''ördög''' a vallások rettegett alakja.''
+
''Az '''ördög'''öt a gonosz tetteiről, mások bántásáról és hibáztatásáról lehet felismerni, amikor ő maga nem látható. A gonosz '''ördög''' a vallások rettegett alakja. ''
  
  

A lap 2024. november 4., 10:22-kori változata

ördög (főnév)

Devil.jpg

Gonosz lény, aki ok nélkül gyötör, pusztít embereket, mert megvet, gyűlöl minket. A Föld mélyén élő ártó, korlátlan hatalmú úr, aki a szenvedések forrása, minden jóság ellentéte. Egyes vallások szerint vörös bőrű, szarvas, patás, villás szarvú idegen lény, aki az embert rosszra, bűnre csábítja.

Az ördögöt a gonosz tetteiről, mások bántásáról és hibáztatásáról lehet felismerni, amikor ő maga nem látható. A gonosz ördög a vallások rettegett alakja.


Eredet [ördög < ómagyar: ördög < ősmagyar: ördöng, ürdüng (ördög, feldúltság) < dravida: irludei (démon, „zaklató”) < irlu (zaklat, rángat)]

Figyelem! A szó összes jelentésének leírását, ami még 807 szót tartalmaz, az előfizetéses WikiSzótár.hu-ban érheted el.

 WikiSzótár.hu előfizetés





WikiSzótár.hu: az online magyar értelmező szótár (meghatározások, jelentések, példák, eredetek, szinonimák, szócikkek, fogalmak, szóhasználat, nyelvtan)