Magyar értelmező szótár, amelyben a pontos és könnyen érthető meghatározások része minden fogalom, jelentés, szóhasználati példamondat, a helyesírás és a szó eredete.

„Lusta” változatai közötti eltérés szó jelentése

 
4. sor: 4. sor:
  
 
[[Image:lazy.jpg|right|frame]]
 
[[Image:lazy.jpg|right|frame]]
'''Sokat tétlenkedő''' (személy), aki nem szívesen dolgozik vagy segít, ehelyett halogatja a feladatokat, inkább pihen vagy szórakozik. Kelletlenül cselekvő (ember, állat), amely nem hajlandó tevékenykedni, illetve csak kényszerből mozog.  
+
'''Sokat tétlenkedő''' (személy), aki nem szívesen dolgozik vagy segít, ehelyett halogatja a feladatokat, inkább pihen vagy szórakozik. Kelletlenül cselekvő (ember, állat), amely nem hajlandó tevékenykedni, illetve csak kényszerből mozog, mert nincsen saját, vonzó célja, és inkább a kényelmet választja.
  
 
''A '''lusta''' alkalmazott nehezen szánja rá magát a munkára. A '''lusta''' tanuló sosem készíti el a házi feladatát. A '''lusta''' kiskutya mindig csak alszik a kanapén.''
 
''A '''lusta''' alkalmazott nehezen szánja rá magát a munkára. A '''lusta''' tanuló sosem készíti el a házi feladatát. A '''lusta''' kiskutya mindig csak alszik a kanapén.''

A lap jelenlegi, 2024. október 22., 15:35-kori változata

lusta (melléknév)

Lazy.jpg

Sokat tétlenkedő (személy), aki nem szívesen dolgozik vagy segít, ehelyett halogatja a feladatokat, inkább pihen vagy szórakozik. Kelletlenül cselekvő (ember, állat), amely nem hajlandó tevékenykedni, illetve csak kényszerből mozog, mert nincsen saját, vonzó célja, és inkább a kényelmet választja.

A lusta alkalmazott nehezen szánja rá magát a munkára. A lusta tanuló sosem készíti el a házi feladatát. A lusta kiskutya mindig csak alszik a kanapén.


Eredet [lusta < ómagyar: lusta < ősmagyar: lasta, lastu (lassú)]

Figyelem! A szó összes jelentésének leírását, ami még 267 szót tartalmaz, az előfizetéses WikiSzótár.hu-ban érheted el.

 WikiSzótár.hu előfizetés





WikiSzótár.hu: az online magyar értelmező szótár (meghatározások, jelentések, példák, eredetek, szinonimák, szócikkek, fogalmak, szóhasználat, nyelvtan)