Magyar értelmező szótár, amelyben a pontos és könnyen érthető meghatározások része minden fogalom, jelentés, szóhasználati példamondat, a helyesírás és a szó eredete.

„Pozitív” változatai közötti eltérés szó jelentése

52. sor: 52. sor:
 
'''Pozitív gondolkodás'''
 
'''Pozitív gondolkodás'''
  
A „pozitív gondolkodók” hazánkban tévesen úgy hiszik, hogy elég, ha kicsit jobb, szebb, kellemesebb, elfogadhatóbb életet kívánnak. Valójában ez nagyon hiányos és pontatlan értelmezés, ugyanis a kifejezés valójában teljesen mást jelent.  
+
A „pozitív gondolkodók” hazánkban tévesen úgy hiszik, hogy elég, ha kicsit jobb, szebb, kellemesebb, elfogadhatóbb életet kívánnak. Ez nagyon hiányos és pontatlan értelmezés, ugyanis a kifejezés valójában teljesen mást jelent.  
  
A kifejezés angol nyelvterületről került hozzánk, csakhogy ott mást jelent: positive: „teljesen bizonyos, minden kétséget kizáró” (hozzáállás, döntés). A hétköznapi párbeszédben is így használják:  
+
A szó angol nyelvterületről került hozzánk, csakhogy ott más a jelentése: positive: „teljesen bizonyos, minden kétséget kizáró” (hozzáállás, döntés). A hétköznapi párbeszédben is így használják:  
  
 
- Are you sure? (Biztos vagy benne?)
 
- Are you sure? (Biztos vagy benne?)

A lap 2019. június 24., 12:45-kori változata

pozitív (melléknév)

Command.jpg

Minden kétséget kizáró; egyértelmű; határozott. Tisztán olyan tulajdonságú, minőségű; mindenféle belső, rejtett ellenmondás nélküli.

A férfit a pozitív hozzáállása jó vezetővé teszi. Sikerült nagyon pozitív eredményeket elérnünk. A pozitív elhatározás biztosan eredményt hoz.


Eredet [pozitív < újmagyar: pozitív (jó hatású) < angol: positive (határozott, biztos) < latin: positivus (elhelyezett) < positius (elhelyez) < pono (rak, elhelyez)]

Figyelem! A szó összes jelentésének leírását, ami még 455 szót tartalmaz, az előfizetéses WikiSzótár.hu-ban érheted el.

 WikiSzótár.hu előfizetés





WikiSzótár.hu: az online magyar értelmező szótár (meghatározások, jelentések, példák, eredetek, szinonimák, szócikkek, fogalmak, szóhasználat, nyelvtan)