Karácsonyi vásár

Magyar értelmező szótár, amelyben a pontos és könnyen érthető meghatározások része minden fogalom, jelentés, szóhasználati példamondat, a helyesírás és a szó eredete.

„Maradi” változatai közötti eltérés szó jelentése

 
4. sor: 4. sor:
  
 
[[Image:maradi.jpg|right|frame]]
 
[[Image:maradi.jpg|right|frame]]
'''1.''' '''Újítani nem tudó''' (személy), aki gyakran makacsul és oktalanul ragaszkodik a régihez, az elavulóhoz, elmaradott állapothoz; nem tud, illetve nem akar a korral haladni, fejlődni; vaskalapos.
+
'''1.''' '''Újítani nem tudó''' (személy), aki makacsul és oktalanul ragaszkodik a régihez, az elavulóhoz, elmaradott állapothoz; nem tud, illetve nem akar a korral haladni, fejlődni; vaskalapos.
  
 
''A '''maradi''' ember ragaszkodik a hagyományokhoz. A '''maradi''' gazda még mindig lóval szánt, és gyertyával világít.''
 
''A '''maradi''' ember ragaszkodik a hagyományokhoz. A '''maradi''' gazda még mindig lóval szánt, és gyertyával világít.''
30. sor: 30. sor:
  
 
</div>
 
</div>
Lezárva 7K:  2012. december 7., 18:46  
+
Lezárva 7K:  2012. december 7., 18:46

A lap 2019. november 28., 16:25-kori változata

maradi (melléknév)

1. Újítani nem tudó (személy), aki makacsul és oktalanul ragaszkodik a régihez, az elavulóhoz, elmaradott állapothoz; nem tud, illetve nem akar a korral haladni, fejlődni; vaskalapos.

A maradi ember ragaszkodik a hagyományokhoz. A maradi gazda még mindig lóval szánt, és gyertyával világít.


2. Újítani nem tudó személyre jellemző (gondolkodásmód, cselekedet, megnyilvánulás), vele kapcsolatos (dolog).

A maradi állásponton túlhalad a kor. A maradi értékekre hivatkozás megítélésekor nem a divatot, hanem a józan észt kell segítségül hívni.


Eredet: A szó eredete elérhető az előfizetéses rendszerben.



Figyelem! A szó összes jelentésének leírását, ami még 50 szót tartalmaz, az előfizetéses WikiSzótár.hu-ban érheted el.

 WikiSzótár.hu előfizetés





WikiSzótár.hu: az online magyar értelmező szótár (meghatározások, jelentések, példák, eredetek, szinonimák, szócikkek, fogalmak, szóhasználat, nyelvtan)