Magyar értelmező szótár, amelyben a pontos és könnyen érthető meghatározások része minden fogalom, jelentés, szóhasználati példamondat, a helyesírás és a szó eredete.

„Ásvány” változatai közötti eltérés szó jelentése

 
(2 közbenső módosítás ugyanattól a szerkesztőtől nincs mutatva)
4. sor: 4. sor:
  
 
[[Image:kvarc.jpg|right|frame]]
 
[[Image:kvarc.jpg|right|frame]]
'''Szép kőzetdarab'''; rendezett szerkezetű és adott kémia összetételű, természetes, kristályos anyag, amely földtani folyamatok során képződött a Föld üregeiben. Nyersanyagként és díszítésre használják, mert szép, tartós és kemény.
+
'''Szép kőzetdarab'''; rendezett szerkezetű és adott kémia összetételű, természetes, kristályos anyag, amely földtani folyamatok során képződött a Föld üregeiben, és ritkasága miatt értékes. Alapanyagként és díszítésre is használják, mert szép, tartós és kemény.
  
''A kőzet '''ásvány'''okat tartalmaz. Az '''ásvány'''ok keménysége és színe segít felismerni őket. A holdon talált '''ásvány'''okat magukkal hozták az ott járt űrhajósok.''
+
''A kőzet '''ásvány'''okat tartalmaz. Az '''ásvány'''ok keménysége és színe segít felismerni őket. A Holdon talált '''ásvány'''okat magukkal hozták az ott járt űrhajósok.''
  
  

A lap jelenlegi, 2024. október 21., 12:45-kori változata

ásvány (főnév I.)

Kvarc.jpg

Szép kőzetdarab; rendezett szerkezetű és adott kémia összetételű, természetes, kristályos anyag, amely földtani folyamatok során képződött a Föld üregeiben, és ritkasága miatt értékes. Alapanyagként és díszítésre is használják, mert szép, tartós és kemény.

A kőzet ásványokat tartalmaz. Az ásványok keménysége és színe segít felismerni őket. A Holdon talált ásványokat magukkal hozták az ott járt űrhajósok.


Eredet [ásvány < ás (ige) + -vány (főnévképző)]

Figyelem! A szó összes jelentésének leírását, ami még 53 szót tartalmaz, az előfizetéses WikiSzótár.hu-ban érheted el.

 WikiSzótár.hu előfizetés





WikiSzótár.hu: az online magyar értelmező szótár (meghatározások, jelentések, példák, eredetek, szinonimák, szócikkek, fogalmak, szóhasználat, nyelvtan)