Karácsonyi vásár

Magyar értelmező szótár, amelyben a pontos és könnyen érthető meghatározások része minden fogalom, jelentés, szóhasználati példamondat, a helyesírás és a szó eredete.

„Lakószoba” változatai közötti eltérés szó jelentése

 
(Egy közbenső módosítás ugyanattól a szerkesztőtől nincs mutatva)
4. sor: 4. sor:
  
 
[[Image:room.jpg|right|frame]]
 
[[Image:room.jpg|right|frame]]
'''Nappali szoba''', amely egy ház vagy lakás olyan része, ahol az ott élők és a hozzájuk érkező látogatók általában tartózkodnak, tevékenykednek – ellentétben az alvásra szánt (kisebb) hálószobákkal. Rendszeres tartózkodásra szolgáló helyiség, nem konyha vagy más kiszolgáló helyiség.
+
'''Nappali szoba'''; egy ház vagy lakás része, ahol az ott élők és a hozzájuk érkező látogatók általában tartózkodnak, tevékenykednek – ellentétben az alvásra szánt (kisebb) hálószobákkal. Rendszeres tartózkodásra szolgáló helyiség, nem konyha vagy más kiszolgáló helyiség.
  
''A lakás '''lakószoba'''jában egy kényelmes heverő áll a televízió előtt. A '''lakószoba''' a legnagyobb alapterületű helyiség a házban.''
+
''A lakás '''lakószobá'''jában egy kényelmes heverő áll a televízió előtt. A '''lakószoba''' a legnagyobb alapterületű helyiség a házban.''
  
  

A lap jelenlegi, 2019. augusztus 15., 12:45-kori változata

lakószoba (főnév)

Room.jpg

Nappali szoba; egy ház vagy lakás fő része, ahol az ott élők és a hozzájuk érkező látogatók általában tartózkodnak, tevékenykednek – ellentétben az alvásra szánt (kisebb) hálószobákkal. Rendszeres tartózkodásra szolgáló helyiség, nem konyha vagy más kiszolgáló helyiség.

A lakás lakószobájában egy kényelmes heverő áll a televízió előtt. A lakószoba a legnagyobb alapterületű helyiség a házban.


Eredet: A szó eredete elérhető az előfizetéses rendszerben.



Figyelem! A szó összes jelentésének leírását, ami még -3 szót tartalmaz, az előfizetéses WikiSzótár.hu-ban érheted el.

 WikiSzótár.hu előfizetés





WikiSzótár.hu: az online magyar értelmező szótár (meghatározások, jelentések, példák, eredetek, szinonimák, szócikkek, fogalmak, szóhasználat, nyelvtan)