Magyar értelmező szótár, amelyben a pontos és könnyen érthető meghatározások része minden fogalom, jelentés, szóhasználati példamondat, a helyesírás és a szó eredete.

„Örök” változatai közötti eltérés szó jelentése

 
 
(3 közbenső módosítás ugyanattól a szerkesztőtől nincs mutatva)
4. sor: 4. sor:
  
 
[[Image:örök.jpg|right|frame]]
 
[[Image:örök.jpg|right|frame]]
'''Soha el nem múló''' (állapot, létezés, folyamat).
+
'''Soha el nem múló''' (állapot, létezés, folyamat), amely állandóan változatlanul fennmarad. Számunkra fontos, nem változó (érték, eszme), amelyet mindig ápolunk, megőrzünk, mert az életünk, világunk jövőjének, folyamatosan fenntartott működésének alapeleme.
  
''Az emberek vágynak az '''örök''' boldogságra. A hősök példája a nemzet '''örök''' emlékezetében marad.''
+
''A piramisok '''örök''' bizonyítékai a múlt tudományának. Az emberek vágynak az '''örök''' boldogságra. A hősök példája a nemzet '''örök''' emlékezetében marad. A szeretet '''örök''' része az emberi kapcsolatoknak.''
  
  
150. sor: 150. sor:
  
 
</div>
 
</div>
Lezárva 7K:  2013. szeptember 25., 17:46  
+
Lezárva 7K:  2013. szeptember 25., 17:46

A lap jelenlegi, 2024. november 4., 11:13-kori változata

örök (melléknév)

Soha el nem múló (állapot, létezés, folyamat), amely állandóan változatlanul fennmarad. Számunkra fontos, nem változó (érték, eszme), amelyet mindig ápolunk, megőrzünk, mert az életünk, világunk jövőjének, folyamatosan fenntartott működésének alapeleme.

A piramisok örök bizonyítékai a múlt tudományának. Az emberek vágynak az örök boldogságra. A hősök példája a nemzet örök emlékezetében marad. A szeretet örök része az emberi kapcsolatoknak.


Eredet [örök < ómagyar: örök < ősmagyar: örök (örök, maradó, hátrahagyott) < dravida: irukkei (maradó, létező) < iru (marad, van)]

Figyelem! A szó összes jelentésének leírását, ami még 629 szót tartalmaz, az előfizetéses WikiSzótár.hu-ban érheted el.

 WikiSzótár.hu előfizetés





WikiSzótár.hu: az online magyar értelmező szótár (meghatározások, jelentések, példák, eredetek, szinonimák, szócikkek, fogalmak, szóhasználat, nyelvtan)