Karácsonyi vásár

Magyar értelmező szótár, amelyben a pontos és könnyen érthető meghatározások része minden fogalom, jelentés, szóhasználati példamondat, a helyesírás és a szó eredete.

„Nyit” változatai közötti eltérés szó jelentése

 
(2 közbenső módosítás ugyanattól a szerkesztőtől nincs mutatva)
4. sor: 4. sor:
  
 
[[Image:ablak.jpg|right|frame]]
 
[[Image:ablak.jpg|right|frame]]
'''Nyílászárót elmozdít'''; egy zárt ablakot, fedelet, elzáró elemet elfordít, hogy a vele fedett, lezárt tér vagy rész hozzáférhető, megközelíthető legyen, hogy bejusson, benézhessen egy helyre vagy hogy elérjen egy addig elzárt, védett részt.
+
'''Nyílászárót elmozdít'''¤; egy zárt ablakot, fedelet, elzáró elemet elfordít, hogy a vele fedett, lezárt tér vagy rész hozzáférhető, megközelíthető legyen, hogy bejusson, benézhessen egy helyre, vagy hogy elérjen egy addig elzárt, védett részt.
  
''Ahogy '''nyit'''ják az ablakot, úgy jön be friss levegő a szobába. A tanuló már '''nyit'''ják is a könyvüket. Az ajtót a zárba illesztett kulcs elfordításával '''nyit'''ják.''
+
''Ahogy '''nyit'''ják az ablakot, úgy jön be friss levegő a szobába. A tanulók már '''nyit'''ják is a könyvüket. Az ajtót a zárba illesztett kulcs elfordításával '''nyit'''ják.''
  
  

A lap jelenlegi, 2024. december 8., 16:44-kori változata

nyit (ige)

Ablak.jpg

Nyílászárót elmozdít¤; egy zárt ablakot, fedelet, elzáró elemet elfordít, hogy a vele fedett, lezárt tér vagy rész hozzáférhető, megközelíthető legyen, hogy bejusson, benézhessen egy helyre, vagy hogy elérjen egy addig elzárt, védett részt.

Ahogy nyitják az ablakot, úgy jön be friss levegő a szobába. A tanulók már nyitják is a könyvüket. Az ajtót a zárba illesztett kulcs elfordításával nyitják.


Eredet: A szó eredete elérhető az előfizetéses rendszerben.



Figyelem! A szó összes jelentésének leírását, ami még 968 szót tartalmaz, az előfizetéses WikiSzótár.hu-ban érheted el.

 WikiSzótár.hu előfizetés





WikiSzótár.hu: az online magyar értelmező szótár (meghatározások, jelentések, példák, eredetek, szinonimák, szócikkek, fogalmak, szóhasználat, nyelvtan)