Társadalom szó jelentése
társadalom (főnév)
1. Tartós emberi közösség, amely szervezett tevékenységet valósít meg fennmaradása érdekében. Benne egyének, csoportok és a belőlük álló szervezetek működnek együtt a kölcsönös előnyök alapján megvalósított jólét és kölcsönös biztonság alapján. Fő jellemzője a feladatok megosztása a kitűzött célok elérése érdekében, a termékek előállítása, a szolgáltatások lehetővé tétele, és cseréje.
A társadalom egy szervezett csoportként működik. A társadalom jóléte és sikere a közös célok egyetértésén alapul. A társadalom egésze nem életképes, ha valamelyik része nem végzi a feladatát. A társadalom működését szándékosan akadályozzák a sztrájkok szervezői. A társadalom működésének ismerete fontos minden benne élő embernek.
2. Emberi közösség, amely a feladatok megosztása alapján marad fenn.
Egy társadalomban a termelés módja, és a tulajdon birtoklása fontos megosztó tényező. A társadalom e kettő tényező folyamatos változása miatt maga is változik. Minden társadalomban van kevés kiválasztott, aki a hatalommal rendelkezik, és van az irányított többség. A falu társadalma az évszázadok során változik.
3. Átvitt értelemben: Ösztönös közösség; egymásra utalt állatok, növények fennmaradó csoportja.
A hangyák társadalma főleg szorgos dolgozókból áll. A méhek társadalma egyedi feladatmegosztáson alapszik.
Eredet: A szó eredete elérhető az előfizetéses rendszerben.