Ontogenezis szó jelentése
ontogenezis (főnév)
1. Biológia, lélektan: Egy élőlény változásait vizsgáló tudományág, amely egy egyed fejlődését vizsgálja egysejtű állapotától teljes kifejlődéséig, illetve haláláig.
A pszichológus egy ontogenezis témájú könyvet olvas. Számára az ontogenezis főbb kutatási eredményeinek ismerete nagyon fontos.
2. Biológia: Egy magzat fejlődését nyomon követő tudományág, amely a fogamzástól a születésig tartó életjelenségeket vizsgálja.
A szülészorvos több ontogenezis tárgyú könyvet olvasott el. Az egyetemen is tanítják az ontogenezist az orvostanhallgatóknak.
3. Biológia, lélektan: Fejlődési mozzanatok összessége, amelyben egy egyén, egyed (életkorral változó) lelki és testi sajátságai megnyilvánulnak a fogamzástól a születésig, a test teljes kifejlődéséig, illetve ahogy eléri a halálát.
A professzor egy új könyvben írja le a megfigyelt ontogenezist. A kutatások során kiderült, hogy az ontogenezis úgy változik, ahogy az egyén táplálkozása is megváltozik.
Eredet [ontogenezis < angol: ontogenesis (egyedfejlődés) < görög: ontosz, on- (lét) + geneszisz (teremtés) < gennao (teremt, nemz)]