Asszír szó jelentése
asszír (főnév)
1. Közel-keleti nép, amely az i. e. 3. évezredtől kezdve a mai Közel-Kelet északi részén él Törökországtól és a Kaukázustól délre levő területen.
A mellékelt képen az asszírok főistene Assur látható. A mai asszírokat szíreknek is nevezik.
2. Közel-keleti ember, főleg férfi, aki a Közel-Kelet északi részén él, vagy innen származik.
Egy asszír ma arabul beszél. Az ókorban az asszírok félelmetes harcosok voltak. A mai Szíria lakosai az ősi asszírok utódainak tartják magukat.
3. Ókori közel-keleti nyelv, amely az akkád nyelv egyik változata volt.
Az asszír az egész Közel-Keleten jól ismert lett, amikor a legnagyobb lett az asszír birodalom. Az asszír mára már kihalt nyelv.
Eredet [asszír < akkád: Assur (az asszírok fővárosa)]
asszír (melléknév)
1. Közel-keleti (nép, ember), aki az i. e. 3. évezredtől kezdve a mai Közel-Kelet északi részén él Törökországtól és a Kaukázustól délre levő területen, vagy innen származik.
Egy mai asszír ember arabul beszél. Az ókorban az asszír harcosoknak félelmetes hírük volt. A mai Szíria lakosai az ősi asszír nép utódainak tartják magukat.
2. Közel-keleti emberekre jellemző (tulajdonság, szokás); velük kapcsolatos (dolog); általuk lakott (terület); onnan származó vagy róluk elnevezett (termék, tárgy, dolog).
Az ókori asszír birodalom a mai Törökország déli részét is magában foglalta. Az ókorban félelmetesek voltak az asszír harci kocsik.
3. Ókori közel-keleti (nyelv), amely az akkád nyelv egyik változata volt.
Az asszír nyelvet az egész Közel-Keleten jól ismerték, amikor a legnagyobb lett az asszír birodalom. Az asszír nyelv mára már kihalt.
Lezárva 7K: 2014. június 2., 09:33