Magyar értelmező szótár, amelyben a pontos és könnyen érthető meghatározások része minden fogalom, jelentés, szóhasználati példamondat, a helyesírás és a szó eredete.

Honosodik szó jelentése

A lap korábbi változatát látod, amilyen Zsoltti (vitalap | szerkesztései) 2019. október 25., 08:09-kor történt szerkesztése után volt. (Új oldal, tartalma: „<div class="ige"> == honosodik, honosul (ige) == right|frame '''1.''' ''Szleng'': '''Állampolgárságot kap''' egy külföldi személy; egy or…”)
(eltér) ← Régebbi változat | Aktuális változat (eltér) | Újabb változat→ (eltér)

honosodik, honosul (ige)

1. Szleng: Állampolgárságot kap egy külföldi személy; egy ország állampolgárává fogadják.

A bevándorló tíz év letelepedés után honosodik az országban. Az itt született gyereke már eleve honosodik, sőt itteni állampolgárnak számít.


2. Jogi: Külföldi végzettséget elismertnek; más országban szerzett szakmai vagy felsőfokú tanulmánnyal szerzett bizonyítványt, oklevelet, diplomát itt is érvényesnek tekintenek, és az ahhoz kötött munkakör ellátására, tevékenység végzésére lehetőséget biztosítanak.

A külföldi iskolában szerzett bizonyítvány csak a hivatalos engedély után honosodik. Az külföldi orvos diplomája pár hónap alatt honosodik a hivatalban.


3. Egy területen elterjed egy távoli országból származó állatfaj vagy növényfaj, miután a helyi viszonyokhoz szokott.

A kukorica egy Amerikából származó növény, amit évszázadokkal ezelőtt honosodott Európában. Egy időben azzal próbálkoztak, hátha a gyapot is honosodik hazánkban.


4. Egy helyen elterjed egy idegen szokás, intézmény úgy, hogy nem látszik többé idegennek.

Az új vallás felvétele után új ünnepek honosodnak az országban. Az utóbbi években honosodott a Valentin-nap hazánkban.


Eredet [honosodik < honos + -odik (igeképző)]

Figyelem! A szó összes jelentésének leírását, ami még 0 szót tartalmaz, az előfizetéses WikiSzótár.hu-ban érheted el.

 WikiSzótár.hu előfizetés





WikiSzótár.hu: az online magyar értelmező szótár (meghatározások, jelentések, példák, eredetek, szinonimák, szócikkek, fogalmak, szóhasználat, nyelvtan)