Magyar értelmező szótár, amelyben a pontos és könnyen érthető meghatározások része minden fogalom, jelentés, szóhasználati példamondat, a helyesírás és a szó eredete.

Eredmény szó jelentése

A lap korábbi változatát látod, amilyen Zsoltti (vitalap | szerkesztései) 2016. szeptember 6., 13:44-kor történt szerkesztése után volt.
(eltér) ← Régebbi változat | Aktuális változat (eltér) | Újabb változat→ (eltér)

eredmény (főnév)

Result.jpg

1. Megvalósult vagy elért cél. A korábbi állapot megváltoztatásával elért kívánatos helyzet, új állapot, vagy létrehozott termék, amit tervszerű módon munkával, bátorsággal, hozzáértéssel, kitartással valósítottak meg.

Az új gépkocsitípus megtervezése és sorozatgyártásba állítása nagyszerű eredmény. A szorgalmas tanulás eredménye nem csak a kitűnő bizonyítvány, hanem a megszerzett tudás.


2. Következmény; az a helyzet vagy állapot, ami egy esemény vagy cselekvés következtében megtörténik, akár tudatos okozás, akár véletlenszerű megnyilvánulás miatt jött is létre.

A beszélgetés eredménye két boldog ember volt. A folyó melletti gát elbontásának eredménye az elárasztott alsóváros lett.


3. Matematika: Mennyiség, amit számtani művelet elvégzésével kapunk.

Az összeadás eredményéből még ki kell vonni egy számot. Az iskolai számtandolgozatban fontos az eredmény pontossága.


4. Sport: Verseny, mérkőzés kimenetele számszerűen kifejezve.

A versenysportoknál az eredmények szerinti sorrend adja meg, ki a győztes. A futballmérkőzés eredménye 6:3 lett a vendégcsapat javára.


5. Iskolai: A tanulmányi teljesítmény, illetve az előmenetelt jelző osztályzat(ok) vagy ezek átlaga.

A fiú év végi bizonyítványának az eredménye 4,7-es átlag lett. Fizikából az eredmény 4-es lett.


Eredet [eredmény < ered + -mény (főnévképző)]

Figyelem! A szó összes jelentésének leírását, ami még 7 szót tartalmaz, az előfizetéses WikiSzótár.hu-ban érheted el.

 WikiSzótár.hu előfizetés





WikiSzótár.hu: az online magyar értelmező szótár (meghatározások, jelentések, példák, eredetek, szinonimák, szócikkek, fogalmak, szóhasználat, nyelvtan)