Magyar értelmező szótár, amelyben a pontos és könnyen érthető meghatározások része minden fogalom, jelentés, szóhasználati példamondat, a helyesírás és a szó eredete.

Profi szó jelentése

A lap korábbi változatát látod, amilyen Zsoltti (vitalap | szerkesztései) 2013. június 21., 17:44-kor történt szerkesztése után volt.
(eltér) ← Régebbi változat | Aktuális változat (eltér) | Újabb változat→ (eltér)

profi (melléknév)

Perfect.jpg

1. Szakképzett és gyakorlott (személy), aki már elsajátította szakmája részleteit, és ezeket megfelelően és eredményesen alkalmazza tevékenységében. Az alkalmazás tökéletességének különböző szintjeit az elért eredmények mennyisége és minősége mutatja.

– Ne próbáld magad megjavítani a tévét, vidd inkább egy profi szerelőhöz! Az étterem egy profi szakácsot alkalmaz konyhafőnöknek. Hiába az a szakmája, egy szerelő nem nevezhető igazi profi szakembernek, ha igazából nem tud semmit megjavítani, csak új készüléket vásároltat veled.


2. Szakképzett és gyakorlott személyre jellemző (gondolkodásmód, megjelenés), ilyen személyekből álló (vállalkozás, szervezet), ilyen munkával jellemezhető (termék, szolgáltatás).

A vállalat profi irányítással elkerüli a válságot. A profi gondolkodásmódot az ideális helyzethez ragaszkodás jellemzi.


3. Hivatásos személy attól függetlenül, hogy a szakterületén mennyire képzett, tehetséges vagy eredményes.

A férfi a kísérletezés helyett egy profi szakemberhez viszi a számítógépét, aki egy óra alatt el is készül vele. Az új szakács profi mesternek tartja magát, mégsem tud jól elkészíteni egy halászlét.


4. Szakképzett személyre jellemző (gondolkodásmód, megjelenés), ilyen személyekből álló (vállalkozás, szervezet), ilyen munkával jellemezhető (termék, szolgáltatás).

A fodrászat profi szolgáltatásainak alapja a szakképzett fodrászok alkalmazása. A profi megjelenés bizalmat ébreszt.


Eredet [profi < professzionális]

Figyelem! A szó összes jelentésének leírását, ami még 100 szót tartalmaz, az előfizetéses WikiSzótár.hu-ban érheted el.

 WikiSzótár.hu előfizetés





WikiSzótár.hu: az online magyar értelmező szótár (meghatározások, jelentések, példák, eredetek, szinonimák, szócikkek, fogalmak, szóhasználat, nyelvtan)