Magyar értelmező szótár, amelyben a pontos és könnyen érthető meghatározások része minden fogalom, jelentés, szóhasználati példamondat, a helyesírás és a szó eredete.

Bibliográfia szó jelentése

A lap korábbi változatát látod, amilyen Paloca (vitalap | szerkesztései) 2012. augusztus 16., 15:57-kor történt szerkesztése után volt.
(eltér) ← Régebbi változat | Aktuális változat (eltér) | Újabb változat→ (eltér)

bibliográfia (főnév)

Bibliográfia.jpg

1. Könyvjegyzék; írásművekről (kéziratról, könyvről, folyóiratról vagy más nyomtatványról) készült nyilvántartó és rendszerező felsorolás.

Elkészült a népköltési gyűjtemények bibliográfiája. A magyar nyelv bibliográfiájában minden – a nyelvünkkel foglalkozó – írásműnek helye van.


2. Forrásmunkák felsorolása; könyv végén azon írások, könyvek címeinek felsorolása, amelyek adatait, kisebb részeit az adott könyv, szöveg írásához felhasználták.

A bibliográfiában megtalálod az ide vonatkozó szabványokat is. A tudományos írásokhoz néha hosszabb bibliográfia tartozik, mint maga az írás.


3. Tudományos: Írásművekkel foglalkozó tudományág, amelynek tárgya az írásművek jegyzékének leírása, összeállítása, válogatása, értékelése és terjesztése.

A bibliográfia használatával azt tudhatjuk meg, hogy egy adott témáról milyen könyvek, cikkek, tanulmányok jelentek meg. A bibliográfia abban is segíthet, hogy megtudjuk, hogy egy adott szerzőnek milyen műveit adták ki, hogy folyóiratokban milyen cikkei, tanulmányai jelentek meg.


Eredet [bibliográfia < görög: biblion (könyv, tekercs) < biblosz (papír, papirusz) < Büblosz (papiruszt gyártó város neve) + -gráfia]

Figyelem! A szó összes jelentésének leírását, ami még 7 szót tartalmaz, az előfizetéses WikiSzótár.hu-ban érheted el.

 WikiSzótár.hu előfizetés





WikiSzótár.hu: az online magyar értelmező szótár (meghatározások, jelentések, példák, eredetek, szinonimák, szócikkek, fogalmak, szóhasználat, nyelvtan)