Karácsonyi vásár

Magyar értelmező szótár, amelyben a pontos és könnyen érthető meghatározások része minden fogalom, jelentés, szóhasználati példamondat, a helyesírás és a szó eredete.

Expedíció szó jelentése

A lap korábbi változatát látod, amilyen Zsoltti (vitalap | szerkesztései) 2011. augusztus 17., 10:12-kor történt szerkesztése után volt.
(eltér) ← Régebbi változat | Aktuális változat (eltér) | Újabb változat→ (eltér)

expedíció (főnév)

1. Kereskedelem: Útnak indítás; áruk, küldemények, csomagok rendeltetési helyre való eljuttatása, elküldése, továbbítása.

Az áru az expedíció során egy napon belül a megrendelőhöz érkezett. A csomagküldő áruháznak saját futárszolgálata végezte az expedíciót.


2. Hivatalos: Postázó részleg, amely egy szervezeten belül a küldemények kezelését végzi. Ide érkeznek be, innen indulnak útra, kerülnek feladásra a különböző küldemények, csomagok.

Az expedícióra került egy új munkatárs. Az expedícióról naponta egyszer mennek postára.


3. Nagyobb csoport kiküldése távoli helyre, rendszerint külföldre, gyakran bizonyos veszélyekkel járó szervezett utazásra különleges céllal.

A sziklás hegyekbe kiküldött mentő expedíció felkutatta az eltűnt hegymászókat. A trópusi expedíció új növényfajokat fedezett fel.


4. Katonai: Alakulat kiküldése, katonai vállalkozás távoli helyre, bizonyos politikai, gazdasági, hadászati célok elérése érdekében.

A határvidéken túlra küldött expedícióban különlegesen képzett alakulatok vesznek részt. Akik visszatértek a sikeres expedícióból, azok kitüntetésre számíthatnak.


5. Kiküldött csoport egésze, tagjainak összessége.

Az expedíció kezdetben harminc fővel indult, de csak huszonöten tértek vissza. Az expedíciót egy hajó vitte el az útja jelentős részén.


Eredet: A szó eredete elérhető az előfizetéses rendszerben.



Figyelem! A szó összes jelentésének leírását, ami még 21 szót tartalmaz, az előfizetéses WikiSzótár.hu-ban érheted el.

 WikiSzótár.hu előfizetés





WikiSzótár.hu: az online magyar értelmező szótár (meghatározások, jelentések, példák, eredetek, szinonimák, szócikkek, fogalmak, szóhasználat, nyelvtan)