Magyar értelmező szótár, amelyben a pontos és könnyen érthető meghatározások része minden fogalom, jelentés, szóhasználati példamondat, a helyesírás és a szó eredete.

Narrátor szó jelentése

A lap korábbi változatát látod, amilyen Zsoltti (vitalap | szerkesztései) 2012. április 28., 08:39-kor történt szerkesztése után volt.
(eltér) ← Régebbi változat | Aktuális változat (eltér) | Újabb változat→ (eltér)

narrátor (főnév)

1. Egy nézőpontot képviselő személy, aki hivatásszerűen közvetít egy mondanivalót.

A TV-bemondó egy narrátor, aki a szerkesztőség nézőpontján keresztül közli a híreket. Egy terület szakértője is egy narrátor, aki értelmezi a szakterületéhez tartozó jelenséget. A TV-műsorban különböző narrátorok fejtették ki véleményüket a legújabb politikai eseménnyel kapcsolatban.


2. Irodalmi: Mesélő, vagy elbeszélő egy irodalmi műben, aki háttérben folyó eseményekről vagy más fontos körülményekről beszámol.

A narrátor segít az olvasónak tájékozódni a cselekményszálak közt. A narrátor sejtet egy bekövetkező fordulatot.


3. Film, színház: A drámai cselekményen kívül álló szereplő, aki a szerző szerepében a nézővel közli a mű megértéséhez szükséges, de nem ábrázolt eseményeket, körülményeket, és gyakran az előadást kísérő megjegyzéseivel a nézők érzelmi magatartását is befolyásolja.

Az arc nélküli narrátor hangja néha megszólal a filmben, és elmondja, mi történt még a látottakon kívül. A narrátor nem avatkozik be a színpadi jelenetbe, jelenléte csupán mellékes.


Eredet [narrátor < angol: narrator (elbeszélő) < latin: narro < gnarro, gnario (magyaráz, elbeszél) < görög: gnao (ismer, tud)]

Figyelem! A szó összes jelentésének leírását, ami még 7 szót tartalmaz, az előfizetéses WikiSzótár.hu-ban érheted el.

 WikiSzótár.hu előfizetés





WikiSzótár.hu: az online magyar értelmező szótár (meghatározások, jelentések, példák, eredetek, szinonimák, szócikkek, fogalmak, szóhasználat, nyelvtan)