Magyar értelmező szótár, amelyben a pontos és könnyen érthető meghatározások része minden fogalom, jelentés, szóhasználati példamondat, a helyesírás és a szó eredete.

Album szó jelentése

A lap korábbi változatát látod, amilyen Zsoltti (vitalap | szerkesztései) 2024. október 16., 14:24-kor történt szerkesztése után volt.
(eltér) ← Régebbi változat | Aktuális változat (eltér) | Újabb változat→ (eltér)

album (főnév)

Album.jpg

1. Emlékgyűjtemény. Könyv alakú lapozható tároló, amelyben megőrzésre szánt fényképeket, újságkivágásokat, bélyegeket, vagy más apró nyomtatványokat hosszú időn át gyűjtünk, rendszerezve őrzünk későbbi megtekintés céljából.

A bélyeggyűjtő új sorozatot tett az albumába. A nagymama elővette az albumot és mesélt a képekről az unokájának. Az esküvői albumot is elővette a család a házassági évfordulón.


2. Képekkel díszített nagyobb könyv, amelyet nevezetesebb személy, alkalom, esemény vagy hely emlékére adnak ki.

A könyvgyűjtő karácsonyra megkapta a badacsonyi borvidékről készült albumot. Egy jubileumi album kiadását fontolgatja a város vezetősége a település fennállásának ezredik évfordulójára.


3. Hangfelvételeket tartalmazó CD, hanglemez vagy más hanghordozó, amelyre valamelyik együttes vagy énekes zeneszámait vették fel.

A Beatles első albuma 1963-ban jelent meg. Ez előtt az album előtt két kislemezt adott ki az együttes.


4. Régies: Saját készítésű naplószerű gyűjtemény. Feljegyzésekre, kedves idézetek, versek bemásolására szánt, üres lapokból álló, rendszerint díszes kötésű könyv.

A kisasszony egy albumot kapott ajándékba az édesanyjától a tizennegyedik születésnapjára. A gyerekkori album kedves emlék lesz felnőtt korban.


Eredet [album < középmagyar: album (kötet, gyűjtemény) < latin: album (napló) < albus (fehér)]

Figyelem! A szó összes jelentésének leírását, ami még 7 szót tartalmaz, az előfizetéses WikiSzótár.hu-ban érheted el.

 WikiSzótár.hu előfizetés





WikiSzótár.hu: az online magyar értelmező szótár (meghatározások, jelentések, példák, eredetek, szinonimák, szócikkek, fogalmak, szóhasználat, nyelvtan)