Karácsonyi vásár

Magyar értelmező szótár, amelyben a pontos és könnyen érthető meghatározások része minden fogalom, jelentés, szóhasználati példamondat, a helyesírás és a szó eredete.

Terminál szó jelentése

terminál (főnév)

Airport.jpg

1. Szleng: Fogadóépület, ahová távolsági járművek beérkeznek, és ahonnan indulnak. Nagy épületegyüttes minden szükséges eszközzel és felszereléssel, ahová személyek és áruk beérkeznek, illetve ahol emberek várakoznak, mielőtt felszállhatnának egy repülőre vagy hajóra.

A vidéki busz beérkezett az egyes terminálra. Melyik terminálra érkezik a repülőd?


2. Szleng: Számítógépes végpont, készülék vagy berendezés, amely legalább egy billentyűzetből és egy képernyőből áll, és amit arra használhatunk, hogy a segítségével egy központi számítógépből adatokat olvassunk ki vagy írjunk be oda. Adatbeviteli és adatkiviteli eszköz, amely lehetővé teszi, hogy a felhasználók a számítógéppel, vagy a rendszer részei egymással kommunikáljanak.

Van egy szabad terminál, amit használhatnék? A kimeneti terminálon keresztül olvashatjuk ki az adatokat.


3. Szleng: Végső rész; egy nagyobb rendszer vagy készülék, egység bemeneti vagy kimeneti pontja. Villamos csatlakozási pont, ahová egy áramkör bemenete vagy kimenete kapcsolódhat.

Bedugtam a csatlakozót a gép termináljába. Az akkumulátor terminálja két kúpos ólomdarab.


4. Szleng: Szervezet tagja; egy posztot viselő személy egy nagyobb szervezetben, aki az elvárt módon kezeli (módosítja, kiegészíti), majd továbbítja a hozzá befutó résztermékeket vagy adatokat.

Az ügyfeles átküldött egy másik terminálhoz, aki jobban ért az ügyemhez. Nem tudtam, hogy a cégnél melyik terminál illetékes a kérdések megválaszolására.


Eredet: A szó eredete elérhető az előfizetéses rendszerben.



Figyelem! A szó összes jelentésének leírását, ami még 13 szót tartalmaz, az előfizetéses WikiSzótár.hu-ban érheted el.

 WikiSzótár.hu előfizetés





WikiSzótár.hu: az online magyar értelmező szótár (meghatározások, jelentések, példák, eredetek, szinonimák, szócikkek, fogalmak, szóhasználat, nyelvtan)