Pszichológia szó jelentése
pszichológia (főnév)
1. Az emberi viselkedést és gondolkodást tanulmányozó szakág, amely az emberi agyat és az annak tulajdonított elmeműködéseket vizsgálja és befolyásolja; lélektan.
A pszichológia a 19. század második felétől került egyre szorosabb kapcsolatba az orvostudománnyal. A pszichológia egyik nagy alakja Sigmund Freud volt.
2. Lélektan, átvitt értelemben: Az ember belső világa; az érzékelés, emlékezés, képzelet, gondolkodás, értelem, akarat jelenségeinek és folyamatainak összefüggő egésze; egy személy tudatának működése és e jelenségek összessége.
A pszichológiát a tudomány az agy működéseire vezeti vissza. Egy emberi közösség pszichológiája a közösséget alkotó emberek pszichológiájától függ.
3. Oktatás: Tantárgy, előadás vagy tanóra, amely ezt (1) az emberi viselkedést és gondolkodást tanulmányozó szakágat oktatja.
A tanárnak készülő egyetemi hallgató pszichológiából vizsgázik. A pszichológiát több féléven át tanítják az egyetemen.
4. Oktatás: Szakkönyv; egyetemi, főiskolai tankönyv, jegyzet, amely ezt (1) az emberi viselkedést és gondolkodást tanulmányozó szakágat tárgyalja.
A professzor egy új pszichológiát írt. A hallgatók megvásárolják ezt a pszichológiát, mert a professzor ebből tartja az előadásait.
Eredet: A szó eredete elérhető az előfizetéses rendszerben.