Csillagászat szó jelentése
csillagászat (főnév)
1. Természettudomány, amely a Földön kívül térrel, és a benne levő égitestekkel (csillagokkal, bolygókkal, holdakkal és más, kisebb égitestekkel) foglalkozik. Főleg a matematika és fizika segítségével megfigyeli és kutatja az égbolton lejátszódó mozgásokat, jelenségeket és égitesteket.
A csillagászat és az űrkutatás kölcsönösen támogatja egymást. A csillagászat régi tudomány, amely az égitestek megfigyelésén alapul.
2. Oktatás: Tantárgy, amely az égitestekkel foglalkozó természettudományt tanítja az egyetemeken, főiskolákon.
A fizikus hallgatók is tanulnak csillagászatot az egyetemen. Egy repülőgép-pilótának is kell tanulnia csillagászatot, mert a helymeghatározás alapjait az tárgyalja.
3. Oktatás: Előadás vagy más oktatási foglalkozás, amelyen az égitestekkel foglalkozó természettudományt tanítják az egyetemeken, főiskolákon.
A csillagászatot az egyik híres csillagász tartja, aki több népszerű ismeretterjesztő könyvet is írt a témában. Csillagászat kétszer van egy héten az évfolyamon.
4. Oktatás: Szakkönyv vagy egyetemi, főiskolai jegyzet, tankönyv, amely az égitestekkel foglalkozó természettudományt tárgyalja.
A professzor egy új csillagászatot írt. A könyvesboltban az érdeklődő fiatalember belenéz a legújabb csillagászatba.
Eredet [csillagászat < csillagász + -at (főnévképző)]